Pomoc

Komunikat błędu " Przekroczenie parametrów serwera"

Komunikat błędu " Przekroczenie parametrów serwera" lub inaczej "Process limit exceeded" jest generowany w momencie przekraczania ilości jednocześnie dostępnych procesów fastcgi (w skrócie fcgi). Przekroczenie tych parametrów jest oznaczane jako błąd 509.
 

Parametr ten jest określony w parametrach bezpieczeństwa dla danego pakietu serwera wirtualnego i wynosi on odpowiednio:

Pakiety z linii podstawowej - aktualna oferta
Start - 10
Start Plus - 15

Pakiety z linii podstawowej - poprzednia oferta
Start S - 10
Start M - 10
Start L  - 15

Pakiety z linii profesjonalnej - aktualna oferta
Pro - 25
Pro Plus - 35

Pakiety z linii profesjonalnej - poprzednia oferta
Pro S - 25
Pro M - 35
Pro L  - 40

Parametry te są także widoczne pod adresem:

https://www.iq.pl/oferta/hosting/#fullspechosting

Procesy fastcgi są odpowiedzialne są obsługę zapytań do serwera www. Do dyspozycji danego serwera wirtualnego jest dostępna określona liczba procesów które działają równolegle odpowiadając za obsługę żądań stron www znajdujących się na danym serwerze wirtualnym.
 

Przykładowo jeśli na serwerze wirtualnym jest kilka stron to obsługują one równocześnie zapytania dla wszystkich stron.

W przypadku gdy na danej stronie internetowej jest generowany komunikat błędu "Przekroczenie parametrów serwera"  oznacza to iż wszystkie dostępne procesy fcgi są aktualnie zajęte obsługa żądań www innych użytkowników stron www znajdujących się na tym serwerze wirtualnym.

Tego rodzaju sytuacja może mieć miejsce w przypadku gdy notują Państwo podwyższoną liczbę odwiedzin, której dostępna liczba procesów w pakiecie nie jest w stanie obsłużyć.

Duży wpływ na czas wykonywania zapytania przez dany proces ma także skrypt czy aplikacja z której korzysta strona www. Jeśli strona korzysta ze skryptów które są dobrze zoptymalizowane, czas wykonywania requestów poprzez proces fcgi jest mniejszy a co za tym idzie liczba zapytań na sekundę jest większa.

W panelu administracyjnym są dostępne szczegółowe statystyki, które pozwalają na analizę tego sytuacji. Są to:

Statystyki procesów FCGI (PHP)- pokazuję one liczbę błędów "Przekroczenie parametrów serwera" w danej godzinie i są one uaktualniane na bieżąco

Statystyki skryptów php- prezentują one dane na temat czasu liczby wykonywań poszczególnych skryptów php, co pozwalaja na analizę i optymalizację skryptów

Statystyki stron- generowanie statystyk określna użytkownik w momencie tworzenia strony www. Statystyki te pozwalają na analizę liczby odwiedzin w przedziale czasowym w którym były notowane błędy 509.

W przypadku gdy optymalizacja skryptów jest już niemożliwa oraz obecny pakiet jest niewystarczający do obsługi liczby wejść na strony www zalecamy zmianę pakietu na wyższy.Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je nam!

Obowiązek informacyjny

Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady korzystania z serwisu internetowego oraz informuje o sposobach ochrony prywatności danych osobowych użytkowników serwisu internetowego znajdującego się pod adresem www.iq.pl, zwanego dalej Serwisem