Pomoc

Certyfikat SSL Let s Encrypt

Certyfikaty SSL Let's Encrypt są darmowymi certyfikatami dostarczanymi przez podmiot trzeci, niepowiązany z firmą IQ.PL. W związku z tym nie gwarantujemy poprawności ani ciągłości ich funkcjonowania a ewentualne problemy nie będą analizowane przez pracowników naszej firmy. Darmowe certyfikaty SSL Let's Encrypt należy używać w celach testowych. Aby zabezpieczyć strony produkcyjne zalecamy używanie płatnych certyfikatów wystawianych przez podmioty gwarantujące poprawność i ciągłość ich funkcjonowania. Takie cartyfikaty mogą Państwo zakupić za naszym pośrednictwem składając zamówienie na stronie: https://www.iq.pl/oferta/certyfikaty-ssl/
Po zainstalowaniu certyfikatu panel IQ.PL będzie automatuycznie przeprowadzał jego ponowne instalacje po zakonczeniu okresu na który certyfikat był wcześniej wystawiany ale należy pamiętać, że sam wystawca nie daje gwarancji, że nie zaprzestanie świadczenia usługi wystawiania certyfikatów. Przed zainstalowaniem darmowego certyfikatu SSL Let's Encrypt proszę zapoznać się z limitami narzuconymi przez wystawcę: https://letsencrypt.org/docs/rate-limits/


UWAGA: aby móc zainstalować darmowy certyfikat SSL Let's Encrypt domena dla której jest on instalowany, musi być utrzymywana na serwerach DNS IQ.PL, delegację domeny należy skierować na poniższe serwery DNS:

ns1.iq.pl
ns2.iq.pl
ns3.iq.pl (opcjonalnie)

Aby zainstalować darmowy certyfikat SSL Let's Encrypt należy zalogować się do panelu zarządzania serwerem: https://www.panel.iq.pl/ a następnie postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami:
1. Wejdź w zakładę Strony www -> Lista stron.
2. Odszukaj stronę dla której chcesz zainstalować certyfikat SSL Let's Encrypt i kliknij w przycisk "więcej" przy tej stronie.

Lista stron

3. Wciśniej przycisk "Zainstaluj darmowy certyfikat SSL Let's Encrypt"

Button lets encrypt

4. Zatwierdź instalację przysikiem "Dalej". Jeśli do strony jest przypisany adres IP nie obsługujący certyfikatów SSL to otrzymasz informację na jaki adres IP zostanie zmieniony adres strony.
UWAGA jeśli zmianie ulegnie adres IP strony to należy zmienić równieć rekord A w ustawniach domeny tak aby wskazywał na ten sam adres. Proszę pamiętać, że wszelkie zmiany w ustawieniach DNS strony wymagają czasu na rozpropagowanie się w sieci a przez ten czas strona może być niedostępna. Taka propagacja może trwać do 72 godzin ale w ciągu 6-8 godzin znaczna większość urządzeń w sieci powinna już odnotować zmiany.

Dalej

5. Jeśli na liście stron pojawił się duplikat strony z symbolem kłódki oznacza to, że instalacja została przeprowadzona.

Gotowe

 

UWAGA Usunięcie strony z listy stron usunie także certyfikat. Podobnie jeśli w ustawieniach strony zostanie usunięta domena.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je nam!

Obowiązek informacyjny

Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady korzystania z serwisu internetowego oraz informuje o sposobach ochrony prywatności danych osobowych użytkowników serwisu internetowego znajdującego się pod adresem www.iq.pl, zwanego dalej Serwisem.