Pomoc

Mam klienta, który chce mi powierzyć przetwarzanie swoich baz danych osobowych a za moim pośrednictwem korzysta z usług IQ, kto w tej sytuacji powinien podpisać umowę PPDO z IQ PL - moja firma czy firma mojego klienta?

Uwaga: Informujemy, iż dotychczasowe umowy PPDO tracą ważność z dniem 24.05.2018 roku, z powodu wejścia w życie nowych regulacji dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych RODO.

 

Istnieją dwa rozwiązania tej sytuacji:

  1. Klient podpisuje umowę bezpośrednio z IQ PL ale wówczas powinien figurować jako Abonent usługi, z której korzysta w IQ.
  2. Państwa Klient podpisuje z Państwem umowę Powierzenia Przetwarzania Danych Osobowych ale z wyraźną informacją, że Państwo cedujecie ten obowiązek na zewnętrznego dostawcę. Następnie możecie Państwo podpisać z IQ umowę PPDO (Powierzenia Przetwarzania Danych Osobowych).

Wówczas zachodzi relacja:

Firma 1 > PPDO > Firma 2 > PPDO > IQ PL

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je nam!

Obowiązek informacyjny

Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady korzystania z serwisu internetowego oraz informuje o sposobach ochrony prywatności danych osobowych użytkowników serwisu internetowego znajdującego się pod adresem www.iq.pl, zwanego dalej Serwisem