Pomoc

Czy IQ PL przejmuje obowiązki Administratora Bezpieczeństwa Informacji po podpisaniu umowy PPDO (Powierzenia Przetwarzania Danych Osobowych)?

Uwaga: Informujemy, iż dotychczasowe umowy PPDO tracą ważność z dniem 24.05.2018 roku, z powodu wejścia w życie nowych regulacji dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych RODO.

 

Nie. Firma IQ PL po podpisaniu umowy gwarantuje, że dane osobowe są zabezpieczone na serwerach zgodnie z wymaganiami GIODO, nie przejmuje jednak obowiązków ABI. Administrator Danych Osobowych może samodzielnie pełnić funkcję ABI lub wyznaczyć do tego firmę zewnętrzną na podstawie podpisanej odpowiedniej umowy outsourcingowej. ABI stoi na straży legalności zarządzania procesami przetwarzania danych i odpowiada m.in za szkolenie pracowników z zakresu ochrony danych osobowych w strukturach ADO.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je nam!

Obowiązek informacyjny

Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady korzystania z serwisu internetowego oraz informuje o sposobach ochrony prywatności danych osobowych użytkowników serwisu internetowego znajdującego się pod adresem www.iq.pl, zwanego dalej Serwisem