Pomoc

Dlaczego nie mogę wysyłać wiadomości – kod błędu 0x800CCC0E ?

Komunikat o treści:

"Łączenie z serwerem nie powiodło się. Konto: 'post.pl', Serwer:'pop3.norton.antivirus', Protokół: POP3, Port: 110, Zabezpieczenie (SSL):Nie, Błąd łączy: 10061, Numer błędu: 0x800CCC0E"

Jest objawem charakterystycznym dla programów antywirusowych, które „podmieniają” w konfiguracji konta pocztowego serwery poczty na lokalne, rozpoznawalne przez to oprogramowanie. W przypadku wystąpienia jakiegoś problemu z antywirusem program pocztowy zgłasza kłopot z połączeniem z tymże serwerem, które może być identyfikowane jako problem z połączeniem się z kontem.

Problem posiada dwa możliwe rozwiązania:

Zmiana serwerów poczty w konfiguracji programu pocztowego na właściwe (zazwyczaj człon po @ w adresie e-mail).
Kontakt z działem obsługi klienta producenta oprogramowania antywirusowego.

Warto zaznaczyć, że kłopot występuje zazwyczaj po przekroczeniu okresu testowego użytkowania programu antywirusowego, który w ten sposób przypomina o konieczności dokonania zapłaty lub rezygnacji z dalszego użytkowania.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je nam!

Obowiązek informacyjny

Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady korzystania z serwisu internetowego oraz informuje o sposobach ochrony prywatności danych osobowych użytkowników serwisu internetowego znajdującego się pod adresem www.iq.pl, zwanego dalej Serwisem.